MyYazar 29 Eylül 2017

Web sitenizde, sosyal medya kanallarınızda ve çeşitli forum yada ziyaretçilerinizle iletişim halinde olmak istediğiniz her türlü online ortamda ticket destek sistemi kullanılabilir.

Ticket destek sistemi olarak osticket teknik destek sistemini öneriyoruz.

 • Özel Alanlar

Doğrudan soruna yardımcı olması için bir bilet gönderirken kullanıcılardan toplanan verileri özelleştirin.

Müşteriler için bir bilet oluştururken seçebilecekleri her bilet veya belirli yardım konularına eklenecek özel veri listeleri oluşturabilirsiniz. Özel Alanlar / Formlar / Listeler, oluşturulan her bir web biletine eklenebilir veya yalnızca belirli bir yardım konusunun seçilmesi durumunda görünebilir. İş ihtiyaçlarınıza en iyi uyacak şekilde yapılandırılabilirler.

 • Zengin Metin Html

Zengin metin veya HTML e-postası desteklenmekte ve personel repliklerinde ve mesaj dizesindeki posta notlarında zengin metin biçimlendirmelerine izin verilmektedir.

Otomatik Yanıt şablonları, logonuzu ekleyerek yardım masanızı müşterilerinize daha da tanıtmanızı sağlayan zengin metin içerir. Yanıt verirken bir biletin yanı sıra resimler de eklenebilir. (Diyelim ki, SCREEN SHOTS!)

 • Bilet Filtreleri

Gelen biletleri doğru departmanlara veya personele yönlendirmek için kurallar tanımlayın ve eylem tetikleyicileri.

OsTicket, filtre sistemini kullanarak sizi biletlerin oluşturulmasını ve yönlendirilmesini otomatikleştirir. Bilet reddi, otomatik departman atama veya hatta konserve cevap göndermek gibi eylemleri ayarlayın!

 • Yardım Konuları

Web biletleri için yapılandırılabilir yardım konuları. Soruşturmaları, dahili departmanlara veya önceliklerine dokunmadan yönlendirin.

Biletler önceden belirlenmiş departmanlara yönlendirilmek suretiyle daha hızlı cevap verme süreleri için hızlandırılabilir. Özel formlarla birlikte, belirli talepler için ek bilgi toplamak için belirli bir yardım konuları için bir form tasarlayabilirsiniz.

 • Kilitleme Mekanizması

Personel kilitleme mekanizması, personelin yanıt sırasında biletleri kilitlemesine ve çelişkili veya ikili cevaplardan kaçınmasına izin verir.

Aynı anda birden fazla acenteye aynı anda cevap vermekten kaçının! Kilidin bilet üzerinde kalma süresini ayarlarsınız. Bir bilet kilitlendiğinde, diğer personel, kilidin dolmasına kadar bilet yanıtlayamaz.

 • Atama ve Transfer

Departmanlar arasındaki biletlerin doğru personel tarafından tutulduğundan emin olmak için transfer edin. Bir personele veya bir ekibe bilet atayın.

Biletler, gelince yardım konularına ya da bölümlere göre otomatik olarak atanabilir, ancak eğer atanmaları gerekiyorsa ne olacak? Sorun değil! Biletleri personele veya bir ekip ekibine yeniden atayabilir ya da birlikte farklı bir departmana transfer edebilirsiniz. Transferler ve atama notları, bilet iplikçesindeki dahili notlar olarak günlüğe kaydedilir, böylece biletin nereye yönlendirileceğini takip edebilirsiniz.

 • Otomatik Yanıtlayıcılar

Yapılandırılabilir otomatik yanıt, yeni bir bilet açıldığında veya bir mesaj alındığında gönderilir.

Otomatik yanıtlar, e-postayı kişiselleştirmek için biletten bilgi çekmek üzere biçimlendirilebilir. osTicket %{ticket.name.first}, otomatik yanıt gönderildiğinde kullanıcının ilk adı olacak gibi yer tutucu değişkenleri destekler . Otomatik yanıtlar her bölüm için düzenlenebilir ve özelleştirilebilir ve yardım konularıyla ilişkilendirilebilir.

 • Dahili Notlar

Personel için bilete dahili not ekleyin. Etkinlik günlükleri, gerçekleşen olayları veya eylemleri ve bunların kim tarafından görmenizi sağlar.

 • Hizmet Seviyesi Anlaşması

SLA Planları, zorluk çekmeden bilet ve vade tarihlerini izlemenize izin verir.

Cevapsız son tarihlerde geciken uyarılar ve uyarılar alın ve öncelik artışı yapın. Sınırsız sayıda SLA Planı oluşturun ve bunları yardım konularına, bölümlerine veya bilet filtrelerine atayın.

 • Müşteri Portalı

Tüm destek istekleri ve cevapları çevrimiçi olarak arşivlenmektedir. Kullanıcı e-posta ve bilet kimliği kullanarak giriş yapabilir. Bir bilet göndermek için kullanıcı hesabı veya kayıt gerekli değildir.

 • Göstergeli Raporlama Tablosu

Departman, personel ve yardım konularına göre bilet sayısına ve durumuna ilişkin sisteme genel bakış ve temel geçmiş istatistikleri edinin.

Gösterge tablosu raporları, yardım masanızın performans ve işlevselliğini bir bakışta görüntüler. Ayrıca, bilet kuyruğundan gelişmiş bir arama gerçekleştirerek daha fazla bilet bilgisi indirebilir ve verebilirsiniz.

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Etiketler:, , , ,