MyYazar 29 Eylül 2017

Şehir dışı olan tüm yolculuklarımızda bu firmayı tercih ederdik. Fakat yaşadığımız olumsuz bir davranışlarını paylaşmak istiyorum.

Karadeniz bölgesinde olan memleketimize yolculuk etmek için Genç Turizm firmasını tercih ettik. Otobüs biletleri Genç Turizm bilet satış acentesinden satın alındı.

Genç Turizm servisi bizi İstanbul’da ikametgah ettiğimiz yerden aldı. Servis şöförü kendi çapında sinirlenmişti. Kendi kendine konuşa konuşa yaptığı işten şikayet ederek bir kaç yolcu daha aldıktan sonra Genç Turizm Dudullu Acentesine geldik ve otobüsü beklemeye başladık.

Genç Turizm Dudullu acentesinde çalışan kişilere biletlerimizi aldığımızı ve otobüsü beklediğimizi belirttik. Acente çalışanları/sahibi bize biletlerimizin otobüs ile birlikte diğer acenteden geleceğini söyledi ve beklememiz gerektiğini belirtti. Doğal olarak beklemeye başladık.

Kendi aralarında mırıldanarak konuşan acente çalışanları bir müddet sonra bizi yanına çağırdı ve servis kullandığımız için mazot ücreti talep etti. Belirttiği ücreti verdik ve aldığı ücret karşılığında makbuz istedik.

Acente çalışanları bu duruma sinirlendi. Böyle bir makbuz olmadığını ama aldığımız biletin fiyatının üzerine ilave edebileceklerini söylediler. Bizde bu durumun haksız bir durum olduğunu belirttik.

Acente çalışanları bu duruma dahada sinirlendi. Aldıkları ücretin karşılığında makbuz istediğinizi defalarca kez belirtmemize rağmen hala başka seçenekler sundular.

Otobüse binen yolcuyu otobüsten indirmeye çalıştılar sonrasında vazgeçtiler. Aldıkları ücreti iade ettiler.

Fakat yapmış olduklarına sesimizi çıkarmamış olsaydık haksız kazanç elde edeceklerdi. Bazen götürecek olduğumuz bagajımıza(fazla bağajımıza) bir çalışan 50 TL ücret isterken diğer çalışan 70 TL ücret istiyor.

 

 

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,